Přeměna dětského pokojíčku v pokoj pro teenagera

Přeměna dětského pokojíčku v pokoj pro teenagera

Před třemi lety jsem navrhovala pokojíček pro 10ti letého kluka v novostavbě rodinného domu. Pokojíček byl navržen s nábytkem na míru tak, aby už nábytek nemusel být měněn a byl pouze doplněn policovými díly Ikea Kallax a tapetou. 

Díky orientaci oken na jih byl stůl umístěn ke zdi. Vznikl tím prostor pro umístění dírkovaných Ikea desek Skadis, později prostor pro umístění velkého monitoru, který je třeba na úpravu fotek a videí.

Letos se na mě klientka obrátila znovu a požádala mě o přizpůsobení pokoje teenagerovi. Nábytek na míru a doplňky v modrých barvách byly ponechány a pokoj byl  díky nové výmalbě, novým dekoracím a novému Ikea Fjällbo nábytku jednoduše přizpůsoben současnému věku a zájmům.

Rozměr pokoje 387×363 cm.

 

PŘED

PO

Pokojíček v secesním domě

Pokojíček v secesním domě

Dětský pokojíček se nachází v secesním domě s nádhernými 3,20 m vysokými stropy, vysokými okny, parketami a dvoukřídlými dveřmi. Naprosto ojedinělou dekorací jsou 230 cm vysoká kachlová kamna.

Přáním klientky bylo vytvoření dvou návrhů pokojíčků. Jeden návrh pro Současnost – jednoho malého chlapečka a druhý návrh pro Budoucnost – dvě děti školního věku. Smyslem dvou návrhů je maximální využití nábytku z návrhu pro Současnost do návrhu pro Budoucnost. V tomto pokojíčku je v návrhu Současnost stejný nábytek, jako v návrhu Budoucnost :o) 

Pro rodiče to znamená, že nábytek budou kupovat jen jednou a to, co se bude v pokojíčku měnit podle věku dětí, jsou jen doplňky, dekorace a drobný nábytek.

Velikost pokojíčku 550×500 cm

 

Současnost

Budoucnost

Vizualizace vs. realita

Vizualizace vs. realita

Pokojíček je atypický tím, že ačkoliv má velké okno, je v něm celý den poměrně šero díky vzrostlým stromům a okolním budovám. Sluníčko do pokojíčku svítí jen k večeru, proto byla do pokojíčku zvolena jako doplňková barva žlutá.

Klientka u tohoto pokojíčku potřebovala vyřešit návrh nového Ikea nábytku, ponechání postele Hemnes a bylo třeba doplnit „nějaké spaní“ pro starší sourozence, kteří již doma nebydlí, ale občas přijedou.

Syn si přál tapetu s fotbalistou a přání bylo splněno :o)

Veškerý nábytek v pokojíčku je Ikea. Klientka si objednala službu montáže nábytku přímo v Ikea a byla nesmírně spokojená. Myslím, že precizní práce při montáži je vidět na mezerách mezi dvířky, vše je dokonale rovné. I na základě této zkušenosti se určitě nebojím službu montáže od Ikea doporučit.

Moc děkuji za zaslanou fotografii i za souhlas se zveřejněním.

 

Další porovnání Vizualizace Xrealizace najdete ZDE

Kuchyně v letním domku

Kuchyně v letním domku

Tato kuchyně nemá standardní vybavení, protože se nachází v letním domku. Přáním klientů bylo do kuchyňské linky umístit ledničku, vinotéku, dřez, výčepní zařízení a samozřejmě úložný prostor na nádobí. Klienti mají rádi industriální styl a přáli si kuchyni z Ikea. Vybrali jsme novinku, kterou Ikea nabízí – rámy Metod a dvířka Nickebo.

Část kuchyně s výčepním zařízením a barovým pultem bude vyrobena na zakázku. Na zakázku budou z masivu vyrobeny také lavice a stůl.  

Velikost celého prostoru je 535×255 cm.

 

Vizualizace vs. realita

Vizualizace vs. realita

Klientka se na mě obrátil a stím, že  by ráda  připravila dcery pokojíček na budoucí školní docházku. V pokojíčku zůstala domečková postel a bylo třeba nově do pokojíčku umístit psací stůl, skříně a televizi.

Část realizace pokojíčku s psacím stolem a samolepkami je hotová, jak můžete vidět na přiložené fotografii.

Další část pokojíčku se nyní realizuje.

Moc děkuji za zaslanou fotografii i za souhlas se zveřejněním.

Vizualizace

Realita

Útulná ložnice v podkroví s plochou 7,96 m2

Útulná ložnice v podkroví s plochou 7,96 m2

Rodiče se rozhodli z ložnice udělat druhý dětský pokoj a bylo třeba přemístit ložnici. Na její zrřízení využili prostor v podkroví domu s celkovou plochou 7,96 m2.

Šířka ložnice v místě postele je 2154 mm, zeď s dveřmi má délku 1385 mm. Klientka si přála postel přes celou šířku ložnice, takže v posteli jsou 2 matrace široké 1000 mm.

Skříň má rozměr 1450×540 mm a zrcadlové dveře, aby se ložnice opticky zvětšila. Veškerý nábytek bude vyráběn na zakázku.

Porovnání reality a vizualizací – pokojíček pro dvojčata

Porovnání reality a vizualizací – pokojíček pro dvojčata

Před více než rokem jsem navrhovala pokojíček pro kluky – dvojčata. Jeden z chlapečků má oční vadu a špatně vidí, proto si maminka přála pokojíček s velkými kontrasty, aby se syn lépe orientoval. V říjnu 2022 jsem od maminky dostala fotky pokojíčku a ráda bych se o ně s Vámi podělila.

Do pokojíčku byl použit nábytek Ikea Stuva, který již kluci ěli v pokojíčku, byla vybrána nová patrová postel se třetím výsuvným lůžkem, aby u kluků mohla přespávat i starší sestřička.

Pokojíček byl doplněn samolepkami z autorské dílny Pieris a Elis Design.

Moc děkuji mamince za zaslání fotografií a za práci, kterou si dala s tím, aby fotila z přibližně stejných míst, ze kterých byly dělány vizualizace.

Vizualizace

Realita

Mám nového partnera pro Vaše vizualizace

Mám nového partnera pro Vaše vizualizace

S radostí Vám mohu oznámit, že mám dalšího partnera, jehož výrobky jsem si vybrala do svých návrhů a vizualizací. 

Jedná se o nádherné povlečení a polštářky, jejichž vzor je ručně malovaný s láskou a vše najdete na webu www.prirodou.eu  

Autorka grafiky a majitelka webu paní Kristýna Balínová na svých stránkách píše:

„Říká se, že se vše točí v kruhu. Květina, která tu vyroste. Namaluji ji. Grafici připraví pro tisk. Tiskárna vytiskne na látky. Povlečení ušijí švadlenky z chráněné dílny. Dáme tím práci spoustě dalších lidí. A to mi dává smysl.“

A mně to také dává smysl a proto jsem přijala nabídku na spolupráci. Povlečení s mateřídouškou nebo v podzimních tónech můžete vidět v mých vizualizacích. Je krásné a jednoduché, děkuji za možnost používat ve svých vizualizacích tuto nádheru.

Jak je to se samolepkami

Jak je to se samolepkami

Často se mě ptáte, jestli je bezpečné použít do pokojíčku samolepky, zda bude možné je odstranit, aniž by byla poškozena omítka.

Odpověď není jednoduchá, lepení samolepek je ovlivněno mnoha faktory.

Do vizualizací používám – mimo jiné – samolepky českého výrobce Pieris.

Majitelka Pieris paní Lenka Kadlíková má na svém blogu krásné povídání o samolepkách, o tom, jak vybírat, na co si dát pozor, co můžete ovlivnit a co ovlivnit nelze. Já se od ní také učím, takže nebudu psát nic sama za sebe, ale s radostí předám její zkušenosti a odkážu Vás na její příspěvěk ZDE

Pokud Vás zajímá, jak nalepit samolepku na zeď, přečtěte si článek ZDE

A když už máte samolepku nějaký čas na zdi a potřebujete ji sundat, návod najdete ZDE 

Ložnice s pracovním místem

Ložnice s pracovním místem

Ložnice s pracovním místem a maximem úložných prostor. V ložnici zůstala stávající postel Ikea Malm v černohnědé barvě, byla doplněna opět nábytkem Ikea dekoru bíle mořený dub a bílá.

Ložnice má velikost 435×303 cm

 

© 2021 INTERIERONLINE.CZ | Bc. Dita Burianová, Kapalínova 1026/13, 274 01 Slaný | IČO: 70106177 | WEBDESIGN © Patrik Burian 2021

Veškerá obrazová dokumentace na webu je majetkem webu INTERIERONLINE.CZ a bez výslovného souhlasu nesmí být kopírována a zveřejňována.