Dárkové poukazy 2023

Dárkové poukazy 2023

Tento týden jsem od Vás dostala několik mailů se stejným dotazem: pokud dnes objednám návrh pokoje, stihnete ho udělat do konce roku?

 

Musím bohužel napsat, že návrhy udělat nestihnu a to z několika důvodů:

 • všechny termíny v prosinci mám obsazené
 • na návrh a vizualizaci pokoje potřebuji při aktivní vzájemné komunikaci obvykle 5-10 pracovních dnů
 • dalších 5-10 pracovních dnů potřebuji před začátkem práce na návrhu na kompletní doplnění podkladů potřebných pro digitalizaci pokoje a vytvoření 3D modelu

 

Abyste mohli udělat svým blízkým radost, můžete koupit Dárkový poukaz na návrh a vizualizaci interiéru v minimální hodnotě 3.000 Kč

 • poukaz je platný do 31.12.2024
 • k poukazu bude vystavena faktura, která bude sloužit jako doklad o uhrzaení poukazu a k následnému objednání termínu návrhu a vizualizace interiéru
 • poukaz můžete objednat  ZDE
 • do mailu, prosím, uveďte: jméno a příjmení obdarované osoby, adresu a částku, která bude darována

Děkuji a přeji krásný předvánoční čas.

Dita 

Z dětského do teenagerovského

Z dětského do teenagerovského

Před třemi lety jsem navrhovala pokojíček pro 10ti letého kluka v novostavbě rodinného domu. Pokojíček byl navržen s nábytkem na míru tak, aby už nábytek nemusel být měněn a byl pouze doplněn policovými díly Ikea Kallax a tapetou. 

Díky orientaci oken na jih byl stůl umístěn ke zdi. Vznikl tím prostor pro umístění dírkovaných Ikea desek Skadis, později prostor pro umístění velkého monitoru, který je třeba na úpravu fotek a videí.

Letos se na mě klientka obrátila znovu a požádala mě o přizpůsobení pokoje teenagerovi. Nábytek na míru a doplňky v modrých barvách byly ponechány a pokoj byl  díky nové výmalbě, novým dekoracím a novému Ikea Fjällbo nábytku jednoduše přizpůsoben současnému věku a zájmům.

Rozměr pokoje 387×363 cm.

 

PŘED

PO

Stávající nebo nový nábytek?

Stávající nebo nový nábytek?

Nejeden rodič řeší otázku, zda do dětského pokoje koupit nový nábytek nebo použít nábytek, který doma je, kterému nic není, byl koupený nedávno a nebyl levný.

Stejné to bylo i u tohoto pokojíčku. Nábytek patří k ložnici, která v současnosti v pokojíčku je. Aby měl syn soukromí, rodiče budou spát v obývacím  pokoji a nábytek není kam přestěhovat. Klient měl ze stávajícího nábytku k dispozici skříň a dvě komody v dekoru divokého dubu.

Ve vizualizicích můžete porovnat pokojíček se stávajícím nábytkem a pokojíček s kompletně novým Ikea nábytkem.

V prvním návrhu byl stávající nábytek doplněn nábytkem Ikea Kallax v barvě bíle mořeného dubua postelí Släkt v bílé barvě. Stávající skříň má velikost 167x197x53 cm, komoda 91x79x43 cm.

V návrhu s novým Ikea nábytkem byla použita rohová skříň Pax, policové díly Ikea Kallax v barvě bíle mořeného dubu + postel Släkt v barvě bílé. Skříň má kratší metrovou část hlubokou 58 cm, delší dvoumetrová část skříně má hloubku 35 cm. Výška skříně je 236 cm.

V obou variantách doplňují nábytek poličky Ikea Flisat, stoleček se židličkami Ikea Lätt a koberec Vegas Kids ve velikosti 120×170 cm. Stěny jsou béžové, zeď nad postelí zdobí INSPIO samolepka Les plný zvířátek  a povlečení Mateřídoušky je od české firmy www.prirodou.eu

 

Podkrovní pokojíčky

Podkrovní pokojíčky

Tyto tři podkrovní pokojíčky se nachází v jednom domě a byly navrženy pro čtyři slečny předškolního a školního věku.

Ve všech pokojíčcích jsou dvě okna, je instalováno zapuštěné bodové osvětlení a ve dvou pokojíčcích vestavěné skříně.

Pokojíčky jsou zařízeny standardním Ikea nábytkem, samolepky použité ve všech pokojíčcích jsou od www.lovel.cz 

V pokojíčku s modrou duhou je Ikea nábytek doplněn na míru vyrobenou deskou stolu a postelí z jiného maloobchodního řetězce.

V růžovém pokojíčku je kromě šikmin komín, vedle kterého byl navržen Trofast na uložení hraček.

V pokojíčku s motýly vznikl koutek na odpočinek, který byl na přání klienta oddělen lehkým závěsem od zbývající části pokoje.

 

Podkrovní pokojíčky jsou vždy výzvou. Mám jejich návrhy moc ráda, protože podkrovní pokojíčky mají neopakovatelnou atmosféru, půdorysy i vzhled.

 

Co barvy ovlivňují a co ovlivňuje barvy?

Co barvy ovlivňují a co ovlivňuje barvy?

Velmi často se mě ptáte, jestli ode mě dostanete odkaz na konkrétní barvu, která byla použita např. v pokojíčku na vymalování zdí nebo na závěsy.

Veřte, že bych ráda tuto informaci poskytla každému, ale barvy jsou jak v reálném životě tak ve vizualizaci ovlivněny mnoha faktory – okolím za okny, barvou nábytku a doplňků, barvou podlahy, teplotou použitého osvětlení, denní dobou, orientací pokoje vůči světovým stranám, zobrazení barev na Vašm monitoru atd.

Díky všem těmto faktorům je třeba konkrétní barvu vždy vyzkoušet v konkrétním prostředí. Může se dokonce stát, že jedna a ta samá barva bude vypadat jinak v každé místnosti Vašeho domu nebo bytu.

Pro výběr správné barvy mám lety prověřený způsob, jak na to:

 • vyberte a kupte v obchodě 3-4 vzorky barvy v odstínu, který chcete mít na zdi
 • jednotlivé vzorky doma natřete na papír (nebo čtvrtku) formátu alespoň A4
 • až barva zaschne, přilepte papíry pomocí malířské pásky na zeď nejlépe v blízkosti nábytku, který bude v pokoji
 • odstupte od vzorků a dívejte se, která barva se Vám k nábytku líbí a která ne
 • vzorky, které se Vám nelíbí, dejte pryč
 • obvykle zbydou 2 vzorky, které se Vám líbí a nevíte, který vybrat
 • v takovém případě sundám vzorky ze zdi a nalepím je do míst, kde je hodně světla a ve druhém kroku do míst, kde je stále stín a světla je málo
 • obvykle tyto dva kroky stačí k tomu, abych se rozhodla
 • a když stále váhám, zeptám se na názor někoho dalšího – ale pozor, má to svá rizika: ten, kdo přijde poradit, může vybrat úplně jiný vzorek než ten, který jste si vybrali Vy :o)

Na přiložených vizualizacích vidíte rozdíl v barvách, který je způsoben teplotou světla,použitým ve vizualizaci. Na prvním obrázku je světlo s teplotou 2800 K, tj. teplé žluté světlo. Na druhém obrázku je teplota světla 4800 K, tj. studené světlo s hodnotou přibližující se teplotě denního světla.

Rozdíl je patrný na první pohled a je tedy zřejmé, že barvy, které jsou použity ve vizualizaci nikdy nemohou být shodné s těmi, které budete mít ve svém pokoji, i když budou „stejné“ svým číslem a výrobcem. 

 

ve vizualizaci jsou použity obrázky od INSPIO

 

Další oblastí, kterou velmi ovlivňují barvy, jsou dekorace a doplňky používané v návrzích. Na obrázích výše můžete díky rozdílným teplotám osvětlení vidět i změnu barev na růžovém závěsu a sedacím vaku Lorena Canals  v přírodní barvě.

Je třeba si uvědomit, že při tvorbě online návrhů není možné vybírat a ladit konkrétní dekorace a doplňky. Online návrhy slouží hlavně pro návrh rozmístění nábytku a nábytkových doplňků, pro představu o barevném ladění interiéru, o prostorovém uspořádání, o velikosti nábytku, který lze do interiéru použít. Online návrhy nejsou určeny pro dekorování interiéru konkrétními dekoracemi a doplňky. 

Každá dekorace a každý doplněk má svou reálnou barvu, kterou já nevidím. Já vidím jen fotografie. Fotografie dekorací a doplňků, které vznikají v ateliéru a jsou dále upravovány v grafických programech. Proto jsou v seznamu doplňků, který ode mě spolu se seznamem nábytku dostáváte, uváděny doplňky a dekorace se slovíčkem např.

Pokud byste chtěli svůj interiér mít vyřešený nejen z pohledu prostorového uspořádání, ale také z pohledu ladění barev, je třeba obrátit se na bytového designéra nebo architekta, který nepracuje online, ale který za Vámi přijede, bude mít k dispozici vzorky navrhovaných materiálů a barev, vše uvidíte reálně, na vše si můžete sáhnout, můžete kombinovat  a ladit celý Váš interiér podle svých představ. 

 

INSPIO – můj nový partner pro Vaše projekty

INSPIO – můj nový partner pro Vaše projekty

Každý z Vás se pravděpodobně při hledání samolepek do dětského pokoje setkal se slovenskou společností INSPIO. Mám to štěstí, že se INSPIO stalo mým novým partnerem a já mohu jejich samolepky, obrázky a koberce používat do návrhů Vašich pokojíčků, obývacích pokojů,  ložnic atd. Zkrátka do všech projektů, které spolu budeme tvořit smile

Dnes bych Vám ráda představila tři skupiny dekorací nejčastěji používaných do návrhů a vizualizací. Jsou to samolepky, obrazy, koberce a hrací podložky. Ke každé skupině dekorací jsem uvedla nejdůležitější informace a pro představu doplnila vizualizacemi.

 

Největší část INSPIO nabídky tvoří  SAMOLEPKY  vyrobené ze speciální pevné fólie INSPIOTEX, která je příjemná na dotek, připomíná látku a je vhodná i na drsnou omítku.

Samolepky je navíc možné několikrát přelepit a jsou vodou omyvatelné. Lepení je velmi jednoduché, protože k tomu nepotřebujete žádná lepidla. Manipulace se samolepkami je také snadná a když se Vám samolepky omylem slepí k sobě, můžete je jednoduše rozlepit.

INSPIO v současné době nabízí přes 1400 samolepek, takže je určitě z čeho vybírat :o)

 

Kromě samolepek nabízí INSPIO také originální KOBERCE a HRACÍ PODLOŽKY, které byly navrženy především s ohledem na potřebu dětí.  Díky použitým materiálům jsou koberce a hrací podložky vhodné pro alergiky a ostatní děti, které nemohou mít z jakéhokoliv důvodu v pokojíčku koberec textilní.

Korkové koberce jsou vyrobeny z přírodního materiálu, hrací podložky jsou vyrobeny z 5 mm vysokého měkkého PVC. Koberce i podložky jsou potištěny ekologickými barvami,  jsou příjemné a teplé na dotek, tlumí zvuky a velmi jednoduše se čistí.​ Jsou voděodolné, protiskluzové a antialergenní.

Koberce i podložky se vyrábí v různých velikostech a můžete si je objednat i se jménem dítěte – jméno stačí připsat do poznámky v objednávce :o)

 

Poslední významnou skupinu INSPIO dekorací nejen do pokojíčku tvoří luxusní dibondové OBRAZY, které INSPIO vyrábí ve třech různých velikostech.

Dibond je 3 mm tenká lehká tabulka potažená speciálním hliníkem. Tabulka nevybledne, je voděodolná, matná a nepomačká se. Potisk je ekologický a barevně stálý, kvalita tisku 1080 DPI.

Spolu s tabulkou si můžete objednat rám, který bezpečně zavěsíte pomocí speciálních úchytů. Díky skvělým vlastnostem dibondového obrazu nemusí být v rámu sklo, takže je obraz bezpečný i pro ty nejmenší :o) 

 

 

Sortiment INSPIO není zaměřen jen na dětské pokojíčky. V nabídce najdete samolepky a obrazy, které lze použít do obývacích pokojů, zádveří, ložnic, jídelen …

Děkuji za důvěru, kterou jsem od společnosti INSPIO dostala a těším se na všechny nové návrhy, které spolu s Vámi vytvořím a které budou díky INSPIO takové, jaké je chcete mít.

Všem přeji krásný rok ♥ 2024 ♥

Dita

Cenová nabídka a doba realizace návrhu

Cenová nabídka a doba realizace návrhu

Cenu za každý návrh stanovuji vždy individuálně na základě podkladů uvedených níže. V ceníku jsou uvedeny orientační ceny, tj. ceny, které se vyskytují nejčastěji a jsou platné pro návrhy, ve kterých je použit Ikea nábytek. V cenách uvedených v ceníku nejsou zohledněny např. atypické prostory, nestandardní požadavky, návrh s nábytkem vyráběným na míru atd.

Průměrná doba zpracování návrhu jednoho pokoje, ve kterém je použit Ikea nábytek, je 5-10 pracovních dnů za předpokladu, že s klientem probíhá aktivní komunikace, tj. klient odpovídá na mé dotazy v řádech hodin, nikoliv dnů nebo týdnů.

 

Podklady pro stanovení ceny za návrh a vizualizace:

 • půdorys (stačí nakreslený rukou) se základními rozměry, zakreslenými okny a dveřmi
 • do půdorysu zakreslené šikminy, pokud je prostor v podkroví
 • krátce popsat Vaši představu, jak by měl nový prostor vypadat
 • jakým nábytkem bude nový prostor vybavován: pouze novým Ikea nábytkem nebo
 • kombinací Ikea nábytku nového a jakéhokoliv nábytku stávajícího nebo
 • máte zájem o návrh nábytku na míru
 • pokud se jedná o návrh dětského pokoje, pak počet dětí, pro které je pokoj určen
 • zda potřebujete řešit rozdělení dětského pokoje bez stavebních úprav

 

V ceně návrhu je zahrnuto:

 • konzultační činnost po celou dobu práce na návrhu interiéru
 • úpravy návrhu
 • podrobný seznam veškerého Ikea nábytku a doplňků použitých v návrhu
 • sestavy nábytku vytvořené v Ikea plánovačích, a to včetně kódů pro objednání nebo změnu sestavy
 • odkazy na konkrétní e-shopy, ve kterých lze koupit  vybrané doplňky umístěné v návrhu
 • umístění samolepek nebo tapet výhradně z obchodů mých partnerů do každého navrhovaného pokoje, a to na jedno vybrané téma (partneři jsou uvedeni na webu)
 • dekorování navrhovaného prostoru dekoracemi (bez specifikace prodejce)
 • jednoduché atypy vyráběné na míru truhlářem nebo svépomocí, např. krycí deska skříněk, deska psacího stolu, policová skříňka vedle postele
 • dekorace instalované na zeď, např. čalouněné panely
 • u dětských pokojů a heren umístění velkých hraček, které máte doma (hračky budou mít rozměry shodné s realitou, ale odlišný design)

Máte-li jakýkoliv dotaz, neváhejte se zeptat, ráda odpovím :o)

 

Závěsy a jejich šířka vedle okna

Závěsy a jejich šířka vedle okna

Velmi často se setkávám s dotazem, o kolik by měly přesahovat závěsy okno. Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, vždy je třeba přizpůsobit šířku závěsů velikosti okna, prostoru kolem okna a individuálnímu vkusu každého z nás.

Pokud jste mým klientem, v rámci konzultace, kterou máte k návrhu interiéru zdarma, je možné řešit např. šířku a délku závěsů. Tento týden jsem otázku závěsů řešila se svým klientem. Pro představu, jak šířka závěsů vedle okna mění vzhled místnosti, jsem klientovi udělala několik variant, které bych Vám teď ráda ukázala.

Ve všech variantách je šířka oken 302 cm, výška 213 cm a výška stropu 245 cm. Na prvním obrázku jsou závěsy pes celou šířku obývacího pokoje, na druhém obrázku jsou závěsy široké 50 cm a na třetím jsou závěsy široké 25 cm.

Každá z variant má své pro a proti, takže každý z nás se musí rozhodnout, jestli je pro něj důležitější vzhled nebo např. úložný prostor, který by u druhé nebo třetí varianty mohl vedle závěsů být :o)

 

Možná jste překvapeni, že obrázky v dnešním příspěvku jsou jiné než fotovizualizace, které vidíte na mých stránkách. Obrázky jsou z grafického programu SketchUp, ve kterém vznikají všechny návrhy.

Pokud jste můj klient a navrhuji pro Vás interiér, pak všechny náhledy, které posílám během práce na návrhu, vypadají právě takto. Fotovizualizace dělám až v okamžiku, kdy je návrh interiéru podle Vašich představ a Vy souhlasíte s vytvořením fotovizualizací. Jak je to  s tvorbou fotovizualizací napíšu přístě :o)

 

 

Pokojíček pro Adélku

Pokojíček pro Adélku

Na konci roku 2023 jsem odevzdávala návrh a vizualizace pokojíčku pro tříletou Adélku. Přáním klientky byl návrh nadčasového pokojíčku, ve kterém se budou měnit dekorace a drobný nábytek, skříně v pokojíčku zůstanou až do Adélčiny dospělosti.

Nyní je dominantou pokojíčku kouzelná tapeta s liškami od Design Perspektiva  Tapetu jsem doplnila výmalbou v odstínu podobném tapetě a samolepkami malých květin od Pieris

Vedle postele, která je vyrobena na míru, je koutek na čtení a odpočinek.  Skříně a poličky na knížky jsou Ikea, obchůdek a stoleček se židličkami již klientka měla doma.

Velikost pokojíčku 455 x 352 cm, výška stropu 251 cm.

Čalouněné panely a možnosti jejich připevnění

Čalouněné panely a možnosti jejich připevnění

Do mnoha pokojíčků umisťuji na přání rodičů čalouněné panely různých tvarů. Dosud jsem neměla zkušenost s instalací panelů na zeď, ale už je to jinak :o)

Postel Ikea Espevär  v pokoji staršího syna bylo třeba doplnit čelem. Rozhodla jsem se čelo postele vytvořit z čalouněných panelů Trinity od společnosti Luceda. Za sebe mohu panely určitě doporučit, protože jsou měkké, výplň v nich je vysoká a na zadní straně panelu je látka pečlivě připevněna. panely jsou jeden jako druhý, je možné vybírat z mnoha barev a cena je příznivá :o)

Jelikož je šířka postele 140 cm, dva panely musí být široké 40 cm a dva panely široké 30 cm. Jak vidíte na fotografii, není rozdílná šířka panelů žádným problémem a nevypadá „divně“, když panely mají rozdílné šířky.

Než jsem panely objednala, zajímaly mě možné způsoby připevnění panelů na zeď. Chtěla jsem je ke zdi připevnit ak, aby bylo možné je kdykoliv sundat, přemístit, vyčistit nebo za nimi  třeba vymalovat. Proto jsem vyloučila klasické způsoby připevnění panelů ke zdi lepením (ať už lepidlem nebo pomocí suchých zipů).

K připevnění našich panelů jsem potřebovala:

Nejdříve jsem suché zipy nalepila ve dvou pruzích na čalouněné panely a pak na překližku. Zipy jsem připevnila ještě sponkovačkou, aby se váhou panelů neodlepily od podkladu. Když jsem měla připravené panely a překližku, vyvrtali jsme do překližky 6 otvorů na šrouby, kterými bude překližka přišroubována ke zdi. Na zeď jsme z překližky přenesli místa, kde jsou otvory, vyvrtali díry do zdi a dali do nich hmoždinky. Přišroubovali jsme překližku a přilepili panely pomocí suchých zipů k překližce.

Panely je možné kdykoliv sundat a pokud by bylo třeba je někdy v budoucnu přemístit nebo odstranit, na zdi zůstane jen 6 dírek s hmoždinkami a ty se dají bez problémů spravit.

Pokud byste se chtěli na cokoliv k instalaci panelů zeptat, neváhejte napsat 

 

Lze vizualizovat jen část interiéru?

Lze vizualizovat jen část interiéru?

Často dostávám maily s dotazem, jestli je možné udělat vizualizaci jen čášti pokoje – rohu v obýváku, jídelny ve spojeném prostoru s kuchyní a obývacím pokojem, stěna mezi okny atd. 

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Abych mohla odpovědět, potřebuji vidět půdorys a teprve po prostudování půdorysu dokážu odpovědět. 

Televizní stěnu, kterou vidíte na obrázcích, bylo možné v tomto případě navrhnout a vizualizovat, protože okolo není žádný nábytek, který by měla stěna doplňovat. Vše, co stěna doplňuje, je vlevo umístěný krb a sedací souprava se stolečkem. Půdorysně je tato část obývacího pokoje součastí velkého spojeného prostoru jídelna, kuchyně, obývací pokoj.

Na televizní stěnu byl použit nábytek Ikea, stěna je doplněna atypickými na míru vyrobenými poličkami, deskou a nástěnnými obkladovými panely v dekoru dřeva.

Pokud byste i Vy chtěli udělat návrh a vizualizace jen části interiéru, zašlete, prosím, se svou poptávkou také půdorys, ve kterém bude vyznačeno, o jaký prostor se jedná.

 

© 2021 INTERIERONLINE.CZ | Bc. Dita Burianová, Kapalínova 1026/13, 274 01 Slaný | IČO: 70106177 | WEBDESIGN © Patrik Burian 2021

Veškerá obrazová dokumentace na webu je majetkem webu INTERIERONLINE.CZ a bez výslovného souhlasu nesmí být kopírována a zveřejňována.