Pokojíček, o kterém dnes píšu, vznikne rozdělením jednoho velkého pokoje na dva pokoje menší – na ložnici a dětský pokoj s velikostí necelých 11 m2..

Maximální šířka pokojíčku v části u dveří je dána umístěním dveří do ložnice a ve zbývající části pokojíčku bylo třeba vytvořit dostatečně dlouhou stěnu pro postel a zároveň prostor na umístění skříní. Slečna, které tento pokojíček patří, měla jedno velké přání: mít postel, která se nemusí skládat a bude široká 160 cm. I když to s rozměry pokojíčku nebylo jednoduché, přání bylo splněno. Ano, v pokojíčku jsou drobná omezení a vzdálenosti k nábytku nejsou ideální, ale v tomto projektu hrál hlavní roli splněný sen :o)

 

 

Půdorys

Aby byla minimalizována velikost postele, zvolila jsem do pokojíčku bezrámovou postel Ikea Lyngör, která bude doplněna matrací podle vlastního výběru. 

Vedle postele je Ikea psací stůl ve standardní velikosti 120×60 cm, skříně a skříňky nad postelí jsou Ikea Platsa, skříňky proti posteli jsou Ikea Eket v bílé a tmavě šedé barvě.

Pokojíček doplňuje kosmetický stolek Ikea Alex a zrcadlo Ikea Lindbyn.

 

Na prvních vizualizacíh můžete vidět rozdíly v pohledu do pokojíčku ze dveří – na prvních vizualizacích jsou na skříních Platsa zrcadlové dveře, na druhých vizualizacích jsou dveře bílé.