Velmi často se setkávám s dotazem, o kolik by měly přesahovat závěsy okno. Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď, vždy je třeba přizpůsobit šířku závěsů velikosti okna, prostoru kolem okna a individuálnímu vkusu každého z nás.

Pokud jste mým klientem, v rámci konzultace, kterou máte k návrhu interiéru zdarma, je možné řešit např. šířku a délku závěsů. Tento týden jsem otázku závěsů řešila se svým klientem. Pro představu, jak šířka závěsů vedle okna mění vzhled místnosti, jsem klientovi udělala několik variant, které bych Vám teď ráda ukázala.

Ve všech variantách je šířka oken 302 cm, výška 213 cm a výška stropu 245 cm. Na prvním obrázku jsou závěsy pes celou šířku obývacího pokoje, na druhém obrázku jsou závěsy široké 50 cm a na třetím jsou závěsy široké 25 cm.

Každá z variant má své pro a proti, takže každý z nás se musí rozhodnout, jestli je pro něj důležitější vzhled nebo např. úložný prostor, který by u druhé nebo třetí varianty mohl vedle závěsů být :o)

 

Možná jste překvapeni, že obrázky v dnešním příspěvku jsou jiné než fotovizualizace, které vidíte na mých stránkách. Obrázky jsou z grafického programu SketchUp, ve kterém vznikají všechny návrhy.

Pokud jste můj klient a navrhuji pro Vás interiér, pak všechny náhledy, které posílám během práce na návrhu, vypadají právě takto. Fotovizualizace dělám až v okamžiku, kdy je návrh interiéru podle Vašich představ a Vy souhlasíte s vytvořením fotovizualizací. Jak je to  s tvorbou fotovizualizací napíšu přístě :o)